ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД

«УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ МЕНЕДЖМЕНТУ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ІНВЕСТИЦІЙ»

Діяльність

Діяльність Благодійного фонду «Українсько-Польський Центр сприяння розвитку менеджменту, підприємництва та інвестицій» спрямована на реалізацію наступних ініціатив та заходів:

  • форуми, конгреси, круглі столи, конференції тощо;
  • тематичні виставки;
  • медійні проєкти;
  • міжнародна мобільність студентів та учнів;
  • просвітницька діяльність щодо культурної спадщини у партнерстві з польськими організаціями;
  • освітні подорожі для студентства та молоді;
  • волонтерство;
  • мовна підтримка, супровід делегацій, організація та проведення;
  • навчання польської мови, знайомство з польськими традиціями та культурою.

Щорічно проходять освітні та культурні проєкти для молоді у рамках короткострокових програм академічної мобільності у співпраці з польськими партнерськими організаціями. Близько 40 осіб кожного року беруть участь у стажуваннях та мовних практиках.

Реалізовані проєкти

Історія 

2020-2021 р. У партнерстві з Університетом ім. Адама Міцкевича у Познані та Університетом ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі було реалізовано проєкт «Навчання польської мови в Україні». Проєкт відбувся за підтримки Національного польського агентства академічних обмінів (NAWA) у рамках програми «Promocja języka polskiego». Упродовж цілого року 30 викладачів та лекторів польської мови з різних регіонів України взяли участь у дистанційному навчанні та підвищили свої лінгвістичні й дидактичні компетенції з урахування вимог сьогодення. Програма курсу передбачала знайомство з новітніми методами викладання мови та аспектів з історії та культури Польщі, в тому числі були представлені оригінальні матеріали та програми щодо провадження освітнього процесу у дистанційному вимірі. Учасники програми також мали можливість поділитися своїми власними доробками та представити свої історії успіху.

2018-2019 р. реалізовано два етапи проєкту «Освіта для всіх і для кожного», мета якого підвищити якість та доступність вищої освіти для людей з інвалідністю. Завдання проєкту – активізувати діяльність вищих навчальних закладів України щодо створення можливостей соціальної інклюзії людей з інвалідністю та розробки універсальних освітніх програм як інструменту самореалізації та інтеграції осіб з інвалідністю в соціальне середовище суспільства.

Проєкт реалізовано в рамках постстипендіальної діяльності програми імені Lane Kirklandа, яка адмініструється Фондом «Лідери Змін» і фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи.

2017 р. реалізація спільного інтеграційного молодіжного проєкту у партнерстві з Гданською Політехнікою «Młodzi z pasją: myśl i działaj»/«Passionate Youth: Think and Make your Ideas Come True». У рамках проєкту пройшли майстер-класи, воркшопи та лекції.

2016 р. Центр взяв участь в організації та проведенні Міжнародного Нобелівського Конгресу «Миротворча і просвітницька місія нобелівських лауреатів у сучасних глобальних умовах». Конгрес ініційовано, організовано та проведено Університетом імені Альфреда Нобеля.

2014 р. Центр взяв участь в організації та проведенні Четвертого Міжнародного Нобелівського економічного Конгресу «Світова економіка XXI століття: цикли та кризи».Конгрес ініційовано, організовано та проведено Університетом імені Альфреда Нобеля.

2013 р. Реалізація українсько-польського проєкту у рамках європейської програми «Розвиток міжнародної співпраці СМІ України для висвітлення європейських стандартів життя громадян» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Мета проєкту – знайомство та висвітлення європейських стандартів, практик та цінностей на прикладах з повсякденного життя людей в країнах ЄС. Лідером проєкту виступила Українсько-польська телерадіокомпанія «Співдружність» (27 телеканал м. Дніпро) (Прим. від 2016 р. телекомпанія«Nobel TV»).

Організація та проведення вистави «Немає дітей – є люди», присвяченої до Дня Незалежності Польщі за сприянням Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові.

Організація та проведення Фестивалю польської культури «Kalejdoskoptwórczości: Kształty Polski». Партнерами фестивалю виступили: Університет імені Альфреда Нобеля, Союз Поляків «Огніско» та Центральна міська бібліотека м. Дніпро.

2012 р. Центр взяв участь в організації та проведенні Третього Всесвітнього Нобелівського економічного Конгресу «Роль економічної науки у формуванні національних стратегій». Конгрес ініційовано та проведено Університетом імені Альфреда Нобеля. Спеціальною подією Конгресу стало урочисте відкриття виставки плакату «Жінки у польській науці» (спільний проєкт разом із Генеральним Консульством Республіки Польща в Україні) за участю пана Яна Граната, Генерального Консула Республіки Польща в Україні.

Організація та проведення вистави «Армія Генерала Андерса» за сприянням Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові. Експозиція була створена Радою охорони пам’яті боротьби та мучеництва (Rada Ochrony Pamięci Walki Męczeństwa), Польща м.Варшава та присвячена маловідомим сторінкам історії Другої світової війни.

2010 р. Центр взяв участь в організації та проведенні Форуму «Світова економіка XXI століття: цикли та кризи». Другий Міжнародний Нобелівський економічний Форум ініційовано та проведено Дніпропетровським університетом економіки та права (прим. від 2011 року Університет імені Альфреда Нобеля). Форум відбувся за участю двох президентів України та Польщі: Президента України (1994-2005) Л.Д. Кучма і Президента Республіки Польща (1995-2005) А.Кваснєвського.

2007 р. організація та проведення VII Фестивалю польської культури південно-східного регіону України у партнерстві з Громадською організацією «Спілка поляків в Україні» Дніпропетровської області «Огніско».

28-30 травня 2009 р. зустріч ділових кіл України та Польщі «Сучасний стан українсько-польського співробітництва. Спільний шлях: потенціал, оцінка перспектив» за участю президента України (1994-2005) Л.Д. Кучми та президента Польщі (1995-2005) А. Кваснєвського. Мета проведення зустрічі: узагальнення накопиченого за останні роки досвіду українського-польського співробітництва, обговорення проблем енергозбереження, як стратегічного напрямку розвитку сучасного виробництва та побуту, оцінка наявного потенціалу та шляхів його реалізації у міждержавних відносинах, діяльність у сфері інновацій, освіти і науки.

2004 р. офіційне відкриття Меморіалу Юліушу Словацькому. Відкриття українсько-польської виставки сучасного комп’ютерного дизайну студентів Польщі та України. Проведення Міжнародної наукової конференції «Глобалізація та європейський вибір України: проблеми теорії і практики реалізації» та Польсько-українського наукового семінару «Особливості сучасного стану польсько-українських відносин» за участі науковців Дніпропетровського університету економіка та права (прим. від 2011 року Університет імені Альфреда Нобеля), Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, Центру історичної полоністики ЛНУ ім. І. Франко, Національного музею Т.Г. Шевченко (Київ), Польського Інституту в Києві, Генерального Консула Республіки Польща в Харкові.

2003 р. започатковано «Польський мовний клуб», у рамках діяльності якого проводяться консультації з вивчення польської мови та знайомство з польською культурою і традиціями. Відбуваються зустрічі з видатними польськими діячами. Слухачі клубу беруть участь в проєктах міжнародної студентської мобільності та мовному стажуванню у польських університетах і центрах мовної підготовки. Створена бібліотека навчальної літератури та художніх творів польських авторів.

2003 р. розгорнуто культурологічний напрям діяльності Центру. Були реалізовані мистецькі проєкти: Польсько-український проєкт «Сад спокути», виставка учнів і викладачів Ліцею пластичних мистецтв ім. Й. Черментовського, виставка «Польща очима українських дітей» присвячена Дню Незалежності Республіки Польща.

2001-2004 рр. розгорнута робота українсько-польського порталу у середовищі Internet українською та польською мовами (www.upcfc.org.). Завдяки цьому забезпечено інформаційну підтримку співробітництва між двома країнами у сфері бізнесу, законодавства, освіти, культури та туризму. На порталі безкоштовно розміщено і постійно поповнюється каталог українських та польських фірм, які шукають партнерів в Польщі та Україні.Здійснюється щоденний моніторинг та висвітлення на двомовному порталі актуальної політичної, законодавчої, ділової та культурної інформації, що подається засобами масової інформації в України, а також інформація стосовно відносин з Польщею та НАТО, євроінтеграційних процесів в Україні.

Встановлені ділові контакти з Посольством Республіки Польща, Загальнопольською та Польсько-Українською торговими палатами, Міжнародним союзом польських підприємців в Україні у співробітництві з пошуку партнерів для українських та польських підприємців. Проводяться спільні заходи щодо залучення українських та польських підприємців до участі у виставковій діяльності за кордоном та бізнес-місіях до Польщі та України.

«УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ МЕНЕДЖМЕНТУ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ІНВЕСТИЦІЙ»

вул. Січеславська Набережна, 18 Дніпро, Україна 49000


© всі права захищені © 2021